-

maria-ciszewska : Umocnieni łaską Bożą, pracujmy nad sobą w wielkiej cierpliwości.

Artykuły użytkownika

KLICZKÓW - PILNE

Mili moi, bardzo proszę o kontakt osobę/osoby, które przyjechały na konferencję, zakwaterowały się w Bolesławcu i mogłyby mnie zawieźć jutro rano do Kliczkowa, a wieczorem z powrotem do Bolesławca. Jeśli jest ktoś chętny do pomocy, proszę o wiadomość na priv.

Z Warszawy przywiozła mnie Ewa, która ofiarowała się przyjechać po mnie z Kliczkowa, ale jeżeli znajdzie się ktoś, komu będzie bardziej po drodze, to byłoby fajnie. 

Przez pocztę podam swój adres w Bolesławcu i nr telefonu.

Czekam na oferty ;)

maria-ciszewska
28 czerwca 2019 17:25

4     1274    0

Schody do wiedzy. Konferencja w Baranowie Sandomierskim.

Niestety, konferencja w Baranowie już za nami. Piękny czas spędzony w pięknym miejscu.

Już na wstępie zachwycił mnie… śpiew ptaków. Głośne trele kosów, świergot i fiukanie nieznanych mi gatunków. Wprawdzie w tym roku wiosna przyszła bardzo wcześnie, ale aż tak? Zrozumiałam, dlaczego tak się dzieje, kiedy poszłam na spacer do parku. Na wielu drzewach zobaczyłam budki lęgowe, gospodarz zamku zadbał o warunki dla ptaszków, a one odwdzięczają się śpiewem i, zapewne, tępieniem różnych szkodników.

Nie zawiódł mnie i sam zamek, pięknie utrzymany – dobrze służy gościom i zwiedzającym. Sala Portretowa, w której odbywały się wykłady, jakoś pomieściła uczestników, a drzwi na krużganek umożliwiały wietrzenie, wię ...

maria-ciszewska
12 marca 2019 10:24

29     1450    20

Rozum bye bye

 

Parę dni temu przesiadałam się na przystanku autobusowym Uniwersytet 01 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Mając trochę czasu podeszłam do wystawy księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa, rzuciłam okiem na jedną z witryn… i osłupiałam. Otrząsnąwszy się szybko wyszperałam świstek papieru. Oto tytuły które zdążyłam zanotować w ciągu tych kilku minut:

  • Tajemne życie oceanów

  • Zadziwiający świat ptaków

  • Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt

  • Ukryta historia drzew. Sekretne właściwości 150 gatunków.

  • Zdumiewające właściwości roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z

  • Sekrety roślin. Przygoda uchyla rąbka tajemnicy

  • Misterium życia zwierząt. Tajemny język, niewiarygodne prakty ...

maria-ciszewska
5 lutego 2019 13:52

18     1759    16

Wojna paździerzowa

Mili Państwo, nowy byt nam się objawił.

Antypolska osłona - tak nczas ochrzcił budki z płyty paździerzowej, w których władze Lwowa uwięziły posągi lwów przy bramie Cmentarza Orląt Lwowskich. I nastawiały - te władze - tajniaków, którzy łapią każdego, kto choćby muśnie te płyty. A chętnych do muskania, a później zwiedzania lwowskich kazamatów, nie brakuje. Ukraińcy zrobili pułapkę na Polaków! - grzmi gazeta. Co i rusz na Cmentarzu pojawiają się jacyś dzielni chłopcy, wyciągają race, albo jakieś narzędzia, po czym w asyście dzielnych policjantów maszerują do aresztu. A nasze gazety - za PAP - dzielnie się oburzają.

https://nczas.com/2018/12/09/ukraincy-zrobili-pulapke-na-polakow-zatrzymuja-kazdego-kto-dotknie-antypolska-oslone ...

maria-ciszewska
11 grudnia 2018 09:52

8     1253    3

Świadomi Wydawcy

Chodzę ja sobie po Targach Książki Historycznej, patrzę, a tu szyld jak w tytule. Później dowiedziałam się, że oni bywali na wcześniejszych imprezach, ale ja zauważyłam ich pierwszy raz.

Podchodzę do dwóch pań i pytam:

- Dzień dobry. Co to znaczy Świadomi Wydawcy? To jakieś wydawnictwo?

- Jesteśmy grupą małych prywatnych wydawców. Zrzeszamy różne niezależne wydawnictwa. Wydajemy dobre książki, nie ma u nas na przykład czytadeł. Dla nas ważna jest jakość… bla… bla…

- A macie wydawnictwa katolickie?

Życzliwe twarze kamienieją, usta się zaciskają, wzrok ucieka w przestrzeń. Po paru sekundach jedna z pań znajduje wyjście:

- U nas nie ma książek światopoglądowych.

- Nie ma książek nieświatopoglądowych – odpowiadam z ...

maria-ciszewska
29 listopada 2018 23:05

18     1187    3

Sat-Ok syn Biełoj Tuczki

Z dedykacją dla pink-panther za pomysł przetłumaczenia tekstu i dla Stalagmita za dostarczenie materiału.

 

Poniżej tłumaczenie napisów do slajdów zalinkowanych przez kol. Stalagmita.

Część I

http://diafilmy.su/2599-sat-ok-syn-beloy-tuchki-1.html

 

POKAZ SLAJDÓW W DWÓCH CZĘŚCIACH

SAT-OKH, SYN BIAŁEJ CHMURKI

ILUSTRACJE O. NOWOZONOW

 

Część I

 

2. Oto matka i syn. Ona się nazywa Stanisława, on – Sat-Okh. O ich niezwykłym życiu opowiada nasz film. Nic w nim nie zostało zmyślone. Nie ma tu żadnego fantazjowania. Wszystko, co do słowa, jest prawdą.

3. Zbliżała się rewolucja… Klasa robotnicza sposobiła się się do walki z carskim samodzierżawiem. W tym czasie na zachodnich krańcach Rosji, w mie ...

maria-ciszewska
19 września 2018 14:05

35     2119    17

Człowiek który przegadał Grzegorza Brauna

Proszę Państwa, oto inauguracyjny program telewizji ks. dr Piotra Natanka.

https://www.youtube.com/watch?v=vZ1kpXYUak4

maria-ciszewska
29 stycznia 2018 13:19

10     1723    3

Aneksowo

Niedawno była mowa u Coryllusa o mądrych książkach z obowiązkowymi przypisami. Jak nie ma co najmniej dwóch przypisów na stronie, to publikacja nie liczy się w wielkim świecie. Skojarzyło mi się z tym, czym teraz żyję. Moja córka pisze pracę licencjacką. Podjęłam się sprawdzić jej tę pracę od strony językowej, bo to moja pasja i umiłowanie. Promotorka  dała temat i poleciła trochę literatury, a poza tym taktownie się nie wtrącała. Seminarium sobie, studenci sobie, maile były ignorowane lub kwitowane zdawkową odpowiedzią i wyznaczeniem terminu następnego maila. Więc wyszło na to, że merytoryką również musiałam się zająć.
Na szczęście moje dziecko nie szykuje się na inżyniera, ani żadnego ścisłowca, studiuje kierunek humanistyczny, więc dałam radę. Tu ro ...

maria-ciszewska
22 czerwca 2017 14:17

26     1310    5

Kto ma wstęp na Wikipedię

Pan Stanisław Michalkiewicz sformułował kilka praw rządzących życiem publicznym w Polsce, na czele z fundamentalnym „wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych”. Równie doniosłe znaczenie ma zauważona przez niego zasada dotycząca dziedziczenia. Otóż w Polsce dziedziczy się zawody: „Dzieci prawników są prawnikami, dziennikarzy – dziennikarzami, polityków – politykami, współpracowników… itd”.

Wczoraj na coryllus.pl https://coryllus.pl/o-ksiazkach-dla-dzieci/#comment-141022 pochyliliśmy się nad bardzo ważną sprawą literatury dla dzieci. Pani jestnadzieja poleciła pewną autorkę, której książki, a szczególnie jedna z ich, bardzo jej się podobają. Znalazłam stronę poleconej autorki, a t ...

maria-ciszewska
28 maja 2017 08:44

5     1142    8

Strona 1 na 1.